Balon dożołądkowy – zwalcz otyłość

Nie pomagają Ci diety lub pigułki odchudzające?
Masz dość nadwagi, która utrudnia Ci życie codzienne?

Przedstawiamy Państwu innowacyjną metodę leczenia otyłości balonem żołądkowym Orbera ™.

Zapraszamy do skorzystania z nowoczesnej i rewolucyjnej technologii w walce z otyłością, która bezsprzecznie jest jedną z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych XXI wieku.

Dotychczasowe sposoby walki z otyłością sprowadzały się do kosztownych oraz inwazyjnych metod leczenia takich jak operacyjne zmniejszenie żołądka. Dzisiejsza technologia oraz wieloletnie doświadczenie lekarzy szpitala Med – GASTR mogą zaoferować Państwu przełomowe leczenie skrajnej otyłości.

Metoda jest w 100% bezpieczna i bezbolesna, a co najważniejsze efektywna!

Zalety  Orbera ™:

  • udowodniona większa skuteczność redukowania masy ciała w porównaniu ze stosowaniem samej diety

  • prosty, niechirurgiczny zabieg

  • nie wymaga długotrwałej terapii lekowej

  • pomaga przyswoić zmiany w nawykach żywieniowych i trybie życia


Orbera jest miękkim, silikonowym balonem, który jest umieszczany w żołądku na okres sześciu lub 12 miesięcy i ma na celu pomóc Ci dostosować się do nowego, zdrowszego trybu życia.

Poprzez częściowe wypełnienie żołądka, balon zapewnia uczucie pełności oraz sytości po zjedzeniu dużo mniejszego posiłku niż dotychczas.

Dla kogo odpowiedni jest balon  Orbera ™:

  • osoby z nadwagą o współczynniku BMI co najmniej 27
  • osoby gotowe do stosowania profesjonalnego programu żywieniowego

Zabieg implantacji balona w żołądku jest krótki i polega na jego wprowadzeniu  drogą endoskopową (przez jamę ustną) i napełnieniu go bezpieczną solą fizjologiczną. Balon wypełnia część żołądka, dając uczucie sytości, przez co łaknienie znika do minimum. Ostatni etap zabiegu odbywa się po 6 lub 12 miesiącach od daty implantacji i polega na odessaniu soli fizjologicznej z balona i usunięciu opróżnionego balona również drogą endoskopową.

Aby skorzystać z tej metody konieczna jest konsultacja z lekarzem, dzięki której Pacjent ostatecznie zostanie zakwalifikowany do zabiegu. Niektóre przeciwwskazania medyczne mogą wykluczyć Pacjenta z możliwości zastosowania tej metody.

W Centrum Medycznym Med - GASTR służymy fachową pomocą dietetyków, którzy na każdym etapie leczenia pomogą Państwu dostosować program żywieniowy.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej zadzwoń pod numery telefonów: 42 258 22 33 lub 506 198 994, albo napisz na adres poczty elektronicznej: rejestracja@medgastr.pl, gdzie uzyskasz wszelkie informacje dotyczące zabiegu.

logo-emedi-raty

Istnieje możliwość sfinansowania zabiegu w systemie ratalnym MediRaty

Więcej informacji na temat tej opcji sfinansowania zabiegu znajdziecie Państwo tutaj: MediRaty

Wyróżnia nas indywidualne podejście do Pacjenta i kompleksowość działań na każdym etapie leczenia.

Umów wizytę. Rejestracja online!