Rehabilitacja

Dlaczego rehabilitacja w Centrum Medycznym Med-GASTR?

Decydując się na nasz Gabinet Rehabilitacji, oddają się Państwo w ręce najwyższej klasy specjalistów. Dysponujemy kadrą fizjoterapeutów, którzy codziennie leczą i usprawniają życie Pacjentów.

Najwyższej jakości, nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny to nasza wizytówka. Pozwala on na optymalne zaprojektowanie i kontrolowanie indywidualnej terapii z Pacjentem.

Podstawową informacją dla fizjoterapeuty jest podanie w skierowaniu lekarskim rozpoznania zasadniczego do stosowania zabiegów oraz występujących schorzeń współistniejących u chorego kierowanego na terapię. Są to konieczne dane, niezbędne do prawidłowego wykonania zabiegu leczniczego przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę.

lek. med. Radosław Kamiński - specjalista rehabilitacji medycznej

I część – wstępna

Fizjoterapeuta powinien zapoznać się ze zleceniem lekarskim i uzyskać wszystkie dodatkowe informacje od chorego o występujących dolegliwościach. Obowiązkiem terapeuty jest odpowiednie zorganizowanie stanowiska zabiegowego oraz poinformowanie chorego o sposobie przygotowania się do zabiegu. Po uzyskaniu wyczerpujących i w pełni rzetelnych informacji, pacjent zostaje poproszony o podpisanie zgody na zabieg.

II część – główna

W fazie przygotowawczej fizjoterapeuta przygotowuje i ocenia daną okolicę ciała pacjenta do zabiegu. W fazie właściwej chory zostaje poinformowany o spodziewanych i prawidłowych odczuciach. Wykonanie zabiegu powinno przebiec zgodnie z metodyką i zasadami właściwymi dla danego bodźca fizykalnego pod stałym nadzorem terapeuty.

III część – końcowa

Terapeuta po zakończonym zabiegu ocenia powstały na skórze pacjenta odczyn i informuje go o przewidywanych reakcjach organizmu. Oczywiste jest to, że przebieg każdego zabiegu uzależniony jest od rodzaju zastosowanego bodźca fizykalnego, wybranej metody oraz możliwości technicznych aparatu.

Wyróżnia nas indywidualne podejście do Pacjenta i kompleksowość działań na każdym etapie leczenia.

Umów wizytę. Rejestracja online!