Szybki, kolorymetryczny, mikropłytkowy test służący do pomiaru przeciwciał IgG swoistych. Food Detective Test™ pochodzi z rodziny laboratoryjnych testów pozwalających na ilościowe określenie stężenia przeciwciał IgG specyficznych dla antygenów pokarmowych. Test ten umożliwia sprawdzenie reakcji organizmu na 59 pokarmów podzielonych na 46 grup. Test wykonywany jest w naszej placówce przez wykwalifikowany personel medyczny na podstawie pobranej próbki krwi. Przed przeprowadzeniem testu pielęgniarka przygotowuje zestaw pobraniowy, zawierający wszelkie niezbędne narzędzia konieczne do pobrania odpowiedniej ilości materiału. Przeprowadzenie testu polega na pobraniu niewielkiej ilości krwi z palca lub żyły i zbadaniu materiału na załączonym zestawie. Wynik testu gotowy jest po około dwóch godzinach. Pacjent może go odebrać osobiście lub może zostać wysłany do Pacjenta drogą elektroniczną na podany adres poczty e-mail.

  • W dniu badania należy być na czczo (co najmniej 6 godzin przed badaniem nie należy jeść).
  • Na 2 godziny przed badaniem nie należy nic pić.
Długotrwałe choroby, o podłożu trudnym do zdiagnozowania, mogą mieć swoją przyczynę w nietolerancji pokarmowej. Jest ona niewłaściwą reakcją organizmu na składniki pewnych pokarmów, co samo w sobie może objawiać się na wiele sposobów. Niektórzy będą mieć tylko jeden objaw, np. ostre bóle głowy, podczas gdy u innych objawi się to zespołem jelita drażliwego, migrenami, problemami skórnymi czy niedomaganiami układu oddechowego.Symptomy występowania nietolerancji pokarmowej występują po kliku godzinach lub nawet kilku dniach od spożycia wybranych produktów i mogą trwać tygodniami. Najczęstsze objawy nietolerancji pokarmowej to: biegunka, bóle głowy, bóle stawów, celiakia, hipoglikemia, nieżyt żołądka, problemy dermatologiczne, przybieranie na wadze, wrzodziejące zapalenie okrężnicy, wzdęcia, zaparcia, zespół jelita drażliwego, złe wchłanianie pokarmu.

Zamów wizytę. Rejestracja online!

Zarejestruj i zapłać online za wizytę w naszych poradniach specjalistycznych korzystając z elektronicznego systemu umawiania wizyt.

Umów wizytę